четвер, 13 лютого 2020 р.

Всеукраїнський семінар для вчителів історії та методистів "Єврейський цвинтар як історичне джерело"

13 лютого 2020 р. у Миколаєві на базі  МЗОШI N3 відбувся Всеукраїнський  семінар для вчителів історії та методистів "Єврейський цвинтар як історичне джерело".Організація заходу відбулася за ініціативою "БФ І -ЄС-ДЖЕЙ-ЕФ Східна Європа" за підтримки Департаменту освіти і науки Миколаївської областної державної адміністрації та Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Даний захід об'єднав освітян з різних міст України (Херсон, Дніпро, Одеса тощо) та Миколаївщини. Семінар був  присвячений дослідженню єврейської історико-культурної спадщини в Україні та висвітленню проблеми збереження історичних пам'яток,зокрема, старих кладовищ.
Досвідом впровадження матеріалів з єврейської спадщини у шкільну програму поділилися директорка МЗОШІ №3, к.і.н. Ірина Селіванова-Зеркаль, учителі- методисти Анна Сизова (Первомайськ, Миколаївська область) та Надія Колпаченко ( Олешки, Херсонська область).
Як зацікавити історією, ділився своїм досвідом к.і.н., доцент Володимир Щукін. Він презентував аудиторії власний доробок з кількох видань, присвячених історії українсько-єврейських взаємовідносин на прикладі Миколаївщини та внеску єврейської громади в розвиток м.Миколаєва.
Представники ESJF - викладач НаУКМА, пошукач вченого ступеню к.і.н., Олександра Фішель, та  к.ф.н. Катерина Малахова- провели для учасників семінару лекції та майстер-класи, присвячені проблемам збереження  кладовищ, які є не лише цінним  історичним джерелом,а й невід'ємним елементом культурно-історичної спадщини України.
Під час круглого столу освітяни мали можливість обговорити проблеми збереження єврейських кладовищ в міському просторі, дієві методики виховання інтересу та поваги до збереження культурної спадщини рідного краю.
Усі учасники семінару отримали сертифікати та книги з історії українсько-єврейських культурних взаємовідносин. Захід відбувся в атмосфері натхнення і невимушеної творчості.
 Велика вдячність усім причетним до організації та проведення семінару!
2 коментарі:

 1. Do this hack to drop 2lb of fat in 8 hours

  More than 160,000 men and women are hacking their diet with a simple and SECRET "liquids hack" to burn 1-2 lbs each and every night as they sleep.

  It's very easy and works on anybody.

  This is how you can do it yourself:

  1) Go get a drinking glass and fill it up half glass

  2) Now follow this awesome hack

  so you'll become 1-2 lbs lighter as soon as tomorrow!

  ВідповістиВидалити
 2. According to Stanford Medical, It is in fact the SINGLE reason this country's women get to live 10 years longer and weigh 19 kilos less than we do.

  (And by the way, it is not about genetics or some secret diet and really, EVERYTHING around "how" they are eating.)

  BTW, I said "HOW", and not "what"...

  CLICK this link to determine if this easy questionnaire can help you release your real weight loss potential

  ВідповістиВидалити